Informacje

Nieszczęśliwy wypadek w Dębowcu: drzewo śmiertelnie przygniotło mężczyznę

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło po godzinie trzynastej w miejscowości Dębowiec. Podczas prac związanych z wycinką i załadunkiem drewna zginął 49-letni mężczyzna. Całkowicie zablokowana została droga powiatowa w kierunku Załęża.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prywatna firma prowadziła prace związane z wycinką drzew rosnących wzdłuż drogi powiatowej relacji Dębowiec-Załęże. W trakcie załadunku jednego z nich na samochód ciężarowy potężny pień zsunął się na jednego z mężczyzn przygniatając go do podłoża. Na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł on śmierć na miejscu. Ofiara to 49-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski.

Pozostałym pracownikom nic się nie stało. W toku prowadzonych czynności wyjaśniających przez Policję ustalono, że byli oni trzeźwi.

Według relacji świadków, spadająca bela miała jeszcze uderzyć w przejeżdżający bus, uszkadzając w nim jedną z bocznych szyb.

Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jaśle zabezpiecza materiał dowodowy, przeprowadza oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów, którymi były wykonywane prace (samochód ciężarowy oraz ciągnik rolniczy), rozpytuje świadków na okoliczność zdarzenia oraz sporządza stosowną dokumentację fotograficzną. Ciało tragicznie zmarłego mężczyzny zostanie zabezpieczone i przewiezione do prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji.

Droga powiatowa relacji Dębowiec-Załęże została całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Utrudnienia mogą potrwać co najmniej dwie godziny.

W działaniach brały udział: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa patrole Policji (prewencja i ruch drogowy).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE