Na drogach

Interwencja służb ratowniczych z powiatu jasielskiego po śmiertelnym wypadku w Bukowej

Na drodze krajowej nr 73 relacji Jasło-Brzostek występują utrudnienia w ruchu po wypadku, do którego doszło w miejscowości Bukowa. Na skutek uderzenia samochodu osobowego w przydrożne drzewo śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem mężczyzna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze z dwóch powiatów.

Z uwagi na to, że zgłoszenie od osób postronnych nie precyzowało dokładnie lokalizacji wypadku, na miejsce zostały zadysponowane służby ratownicze z powiatów jasielskiego oraz dębickiego, w tym: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, osiem zastępów straży pożarnej (trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, po jednym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz po jednym z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzostku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawsiu Brzosteckim), a także policyjne patrole.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że zdarzenie ma miejsce już na terenie powiatu dębickiego, w miejscowości Bukowa.

Samochód osobowy marki Mazda, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn zjechał nagle z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe został uwięziony kierowca. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń ciała, poniósł on śmierć na miejscu. Ofiara to 37-letni mieszkaniec Jasła. Podróżował sam.

Droga krajowa nr 73 relacji Jasło-Brzostek została w tym miejscu częściowo zablokowana.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE