Informacje

Remont mostu nad rzeką Wisłoką: znowu będą utrudnienia

Po zimowej przerwie na plac budowy wraca w przyszłym tygodniu ekipa remontująca most nad rzeką Wisłoką w ciągu ulicy 3-go Maja w Jaśle. Na czas prowadzonych robót zmieni się organizacja ruchu w rejonie obiektu. Kierowcy pojazdów korzystający z tego odcinka drogi krajowej nr 28 będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami i oczekiwaniem w kolejce przed sygnalizacją świetlną. Uwaga: inwestor wyznaczył termin zakończenia przedsięwzięcia dopiero na wrzesień!

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

W przyszłym tygodniu rozpocznie się drugi etap remontu mostu na rzece Wisłoce w ciągu ulicy 3-go Maja w Jaśle. Roboty budowlane będą prowadzone na pasie jezdni od strony miasta. To oznacza częściowe utrudnienia w ruchu pojazdów mechanicznych. Przejezdność zostanie zapewniona po zmodernizowanej w ubiegłym roku przeciwnej stronie. Ruch będzie sterowany w tym miejscu całodobowo za pomocą sygnalizacji świetlnej. Bezpośrednio na moście, jak i dojazdach do samego obiektu z obydwu stron zostaną ustawione bariery ochronne, odgradzające miejsce przejazdu pojazdów od robotników wykonujących prace. Poprzez ustawienie tymczasowego oznakowania pionowego ograniczona zostanie również prędkość przejazdowa: do 30 km/h na dojazdach oraz do 10 km/h już na samym moście.

Przez cały czas z obiektu będą mogli korzystać również piesi, dla których udostępniony zostanie chodnik na drugiej połówce.

Inwestycja obejmuje także elementy podtrzymujące płytę, czyli podpory i dźwigary, co wiąże się z koniecznością całkowitego wyłączenia z użytkowania (zarówno dla pojazdów mechanicznych, jak i pieszych) przebiegającej pod obiektem jednokierunkowej ulicy Bieckiej, o czym informować będzie stosowne oznakowanie drogi przy wjeździe od strony osiedla Gądki.

Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, nie przewidział alternatywnych rozwiązań umożliwiających ominięcie miejsca robót budowlanych. Remont nie wywołuje również żadnych zmian w rozkładzie komunikacji miejskiej.

Na domiar złego, w dniu wczorajszym została wyłączona z ruchu (do odwołania) droga powiatowa relacji Trzcinica – Jareniówka, będąca ciągiem komunikacyjnym pozwalającym na skrócenie czasu dojazdu do miasta od strony Skołyszyna i odwrotnie. Powodem podjętej przez zarządcę drogi decyzji były występujące po tegorocznej zimie na jej całym przebiegu ciężkie przełomy i znaczące uszkodzenia w nawierzchni powodujące zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. Na tym odcinku mogą poruszać się jedynie osoby mieszkające przy przedmiotowej drodze oraz autobusy komunikacji publicznej.

Zadanie prowadzone jest w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wisłoki, w obrębie funkcjonowania obszaru Natura 2000, jednak zarządzający obiektem zapewniali nas w ubiegłym roku, że prowadzone prace nie będą negatywnie wpływały na ochronę środowiska naturalnego.

Termin zakończenia prac przy remoncie mostu na rzece Wisłoce został wyznaczony na 30 września br. Według deklaracji wykonawcy, przejezdność w obu kierunkach ma być przywrócona do połowy lipca, natomiast pozostałe roboty wykończeniowe nie będą miały istotnego znaczenia dla ruchu kołowego.

Wartość całej inwestycji wynosi ponad 2,3 miliona złotych. Zostanie ona sfinansowana z budżetu państwa. Przywrócenie parametrów technicznych wiekowemu obiektowi, przez który codziennie przejeżdżają setki pojazdów mechanicznych, z pewnością wpłynie korzystnie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Jasła, jak i gości odwiedzających nasze miasto.

Wykonawcą zadania jest firma Skanska S.A.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Jest w złym stanie technicznym więc trzeba go wyremontować”

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Remont mostu nad rzeką Wisłoką: znowu będą utrudnienia”

  1. Chyba ich powalilo zeby robic kawalek mostu 6 miesiecy, w niemczech zrobiliby to w 2 miesiace !!!!!