Kultura | rozrywka | edukacja

Teatralny pojedynek na scenie MDK

We wtorkowy wiosenny dzień (28.03) na scenie MDK odbyły się XV Konfrontacje Teatrów Uczniowskich organizowanych przez nasz Dom Kultury i Szkołę Podstawową nr 7 im. Stefana Jaracza w Jaśle. Mali aktorzy walczyli o tytuły najlepszego aktora i najlepszej aktorki.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Sceniczne zmagania oceniało dziecięce jury w składzie: Aleksandra Kędrek, Natalia Kędrek, Gabriela Jędrzejczyk oraz Zuzanna Kaleta, które uznało, że statuetka dla najlepszej aktorki powinna powędrować do Aleksandry Bajorek ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle za rolę Kopciuszka. Statuetka dla najlepszego aktora została przyznana Oskarowi Więckowi, odtwórcy roli Księcia, ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle. Nagrodzeni aktorzy ze Szkolnego Zespołu Teatralnego ARLEKIN, którego opiekunkami są Janina Bieleń oraz Anita Długosz, zaprezentowali swoje umiejętności w  spektaklu pt. „Kopciuszek inaczej”.

Tuż przed chwilą przerwy na poczęstunek na naszej scenie wystąpiła Zuzanna Kaleta w przedstawieniu pt. „Tutaj możecie być każdym”. Był to Spektakl Jednego Aktora, który przypomniał wszystkim występującym, że każdy może stanąć na scenie i wcielić się dowolne baśniowe stworzenie.

Ostatnim punktem poprzedzającym rozdanie nagród były zabawy i teatralne konkursy z nagrodami. Aktorzy znów mieli okazję pokazać swoje sceniczne umiejętności, a także brali udział w teatralnych kalamburach.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE