Kultura | rozrywka | edukacja

Zwiastuny wiosny w Klubie Czytających Rodzin (zapowiedź)

Kto podróżując w czerwonych butach chadza i w marcu zza morza do nas wraca? Jakie kwiatki pierwsze wychylają się spod zimowej pierzynki? Kto czerwoną w kropki ma spódnice? Na te pytania odpowiedzi poszukamy 24 marca br. podczas spotkania Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Słuchając głośnego czytania wierszyków, dowiemy się jakie przyroda daje nam znaki oznajmujące nadejście wiosny i nauczymy się jak je odczytywać. Z pomocą ilustracji postaramy się odnaleźć ukryte słowa z wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej Wiosna. Dzięki naszej wyobraźni wybierzemy się na spacer na wiosenną łąkę i sprawdzimy jakich gości możemy tam spotkać o tej porze roku.

Spotkanie odbędzie się 24 marca br. w Strefie Innowacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) o godzinie 16.00.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE