Na drogach

DK 28 w Jaśle: najechanie na tył poprzedzającego pojazdu przyczyną wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w ciągu krajowej „28” na ulicy 3-go Maja w Jaśle. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ucierpiał kierujący jednym z pojazdów. Mężczyzna został przetransportowany do miejscowego szpitala, gdzie został poddany szczegółowej diagnostyce. Na miejscu konieczna była interwencja służb ratowniczych, przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu.

Kilka minut po godzinie dwunastej służby ratownicze zostały skierowane na ulicę 3-go Maja w Jaśle, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na pasie ruchu w kierunku centrum miasta doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Toyoty Corolli oraz Forda Galaxy. Na skutek niezachowania należytej ostrożności i najechania na tył poprzedzającego pojazdu ucierpiał kierujący Toyotą. Po udzieleniu pomocy medycznej przez załogę przybyłej na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego mężczyzna został przetransportowany do miejscowego szpitala, gdzie został poddany szczegółowym badaniom diagnostycznym. Kierującemu, jak i pasażerom Forda nic poważnego się nie stało.

Obydwoje kierujący zostali poddani badaniu stanu trzeźwości. Zarówno u jednego, jak i drugiego z mężczyzn urządzenie wskazało 0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wyjaśnieniem szczegółowych przyczyn wypadku zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Zostały sporządzone oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów, dokumentacja fotograficzna, rozpytano również uczestników pod kątem okoliczności, w których doszło do zdarzenia.

Na czas prowadzonych czynności, pas ruchu drogi krajowej nr 28 był zablokowany, a pojazdy były kierowane naprzemiennie od i w stronę centrum miasta. Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut.

W działaniach uczestniczyły następujące służby ratownicze: podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej (jeden z zastępów został przekierowany na miejsce innego miejscowego zagrożenia) oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE