Na drogach

Czołowo-boczne zderzenie na łuku drogi

Dwie osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 73. W miejscowości Kołaczyce doszło do czołowo-bocznego zderzenia Opla Astry z Seatem Leonem. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze. Według zarządcy drogi, utrudnienia w ruchu mogą potrwać około dwóch godzin.

Chwilę po godzinie czternastej w miejscowości Kołaczyce (157 kilometr drogi krajowej nr 73) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Opla Astry oraz Seata Leona. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pierwszym z nich – jadąc ulicą burmistrza Wiejowskiego w kierunku Jasła – na łuku jezdni utracił kontrolę nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z jadącym z naprzeciwka Seatem. Jeden z pojazdów uderzył jeszcze w barierę energochłonną oddzielającą drogę od nowo budowanego chodnika dla pieszych.

Ranne w tym zdarzeniu zostały dwie osoby: kierowca (26-letni mieszkaniec Kołaczyc) oraz pasażerka (23-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce) Opla Astry. Obydwojgu udało się samodzielnie opuścić uszkodzony pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. Karetka Pogotowia Ratunkowego przetransportowała ich do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie na tamtejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przechodzą obecnie szczegółowe badania diagnostyczne. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na miejsce wypadku zostały skierowane służby ratownicze, w tym: dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, dwa zastępy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz patrol ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W chwili obecnej całkowicie zablokowany jest pas jezdni w kierunku Pilzna. Konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Według zarządcy drogi – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny siedemnastej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE