Kultura | rozrywka | edukacja

O przyrodzie słów kilka

W Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się (16.05) IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych „Alfabet Przyrody”.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Młodzi recytatorzy przesłuchiwani byli w II kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotować jeden utwór poetycki dotyczący przyrody bądź ekologii, natomiast uczniowie klas IV-VI fragment prozy o tej samej tematyce. Repertuar recytatorów był bardzo zróżnicowany, uczniowie sięgnęli po teksty różnych autorów, m.in. H. Sienkiewicza, W. Reymonta, Beaty Pawlikowskiej, Jana Brzechwy, Leopolda Staffa i innych.

Na deskach naszej sceny prezentowali się uczniowie z: Jasła, Duląbki, Opacia, Dębowca, Brzysk, Zarzecza, Umieszcza, Krempnej, Szebni i Harklowej. Powołana przez organizatora komisja w składzie: Dorota Setlak z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Beata Ablewicz z Gminnej Biblioteki w Szebniach oraz Paweł Wałczyk, instruktor teatralny i muzyczny z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach przyznali nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I kategoria wiekowa, klasy I-III
I miejsce – Magdalena Kwiatek (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle),
II miejsce – Sebastian Wachowski (Szkoła Podstawowa w Duląbce),
III miejsce ex aequo – Martyna Babiarz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Klara Doniec (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle),
Wyróżnienia: Maja Mikoś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle), Kamila Zawada (Zespół Szkół w Szebniach), Adriana Owczorz (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Bartłomiej Mlicki (Szkoła Podstawowa w Duląbce).

II kategoria wiekowa, klasy IV-VI
I miejsce – Sandra Wachowicz (Szkoła Podstawowa w Opaciu),
II miejsce – Zuzanna Bernacka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle),
III miejsce – Wiktoria Gustek (Szkoła Podstawowa w Brzyskach),
Wyróżnienia: Julia Momot (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Wiktoria Ignarska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle), Kinga Dunaj (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu), Agnieszka Barzyk (Szkoła Podstawowa w Duląbce), Oliwia Wachowska (Szkoła Podstawowa w Duląbce).

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle. Wszystkim recytatorom dziękujemy za obecność, osobom nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE