Na drogach

Nietrzeźwy i bez uprawnień dwukrotnie zatrzymany tego samego dnia

Jasielscy policjanci interweniowali w sobotę na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Szopena w Jaśle, w związku z kolizją drogową. Kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z matizem. Okazało się jednak, że kierujący matizem, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Na dodatek kilka godzin później ponownie został zatrzymany przez ten sam policyjny patrol.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

W sobotę przed godziną 17, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Szopena z ulicą Szkolną. Interweniujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem, 47 – letni mieszkaniec Ropczyc jadąc ulicą Szopena na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu matizem doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierujący volkswagenem zakończył jazdę na ogrodzeniu pobliskiej posesji. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca kolizji był trzeźwy, policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne zobowiązując do zakazu dalszej jazdy uszkodzonymi samochodami. Ponadto w trakcie interwencji okazało się, że pokrzywdzony w tym zdarzeniu 58-letni mieszkaniec gminy Jasło kierował matizem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu zatrzymane w 2011 roku za podobne przestępstwo.

Po zakończonej interwencji policjanci patrolowali teren miasta. Około godziny 19, na ulicy Szkolnej ich uwagę zwrócił osobowy matiz, którym kierował legitymowany wcześniej nietrzeźwy 58-latek. Funkcjonariusze ponownie podjęli interwencję. Badanie alkomatem wskazało u mężczyzny jeszcze 0,3 promila alkoholu.

Niebawem obaj mężczyźni odpowiedzą przed Sądem za naruszenie obowiązujących przepisów.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE