Kultura | rozrywka | edukacja

Czarodziejskie zabawy na Gądkach i w Krajowicach

Gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych i tych starszych, wspólne śpiewy, chodzenie na szczudłach i żonglerka talerzami – to atrakcje pierwszych z lipcowych, Wakacyjnych Spotkań Artystycznych, tym razem spędzanych z czarodziejem Maciejem Dudą „Damatusem” i jego asystentkami na osiedlach Gądki i Kaczorowy. Tegoroczne imprezy prowadzą animatorzy ze Studia Magic ART wraz z instruktorami z JDK.

Fot. © Jasielski Dom Kultury

Łódzcy artyści zaprosili dzieci do zabawy wciągając je w magiczny świat teatru. Każdy mógł wziąć udział w przedstawieniu. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw dla dzieci, jak i rodziców. Każdy mógł spróbować swoich sił w tańcu z krawatami, który należało jak najszybciej założyć partnerowi gdy muzyka przestawała grać. Artyści zabrali również milusińskich do Zagadkolandii, gdzie czekało na nich mnóstwo zagadek i słodkich nagród. Nie brakowało chętnych do utrzymania równowagi na Rolla Bolla czy kręcenia talerzami.

Zwieńczeniem imprezy był jak zwykle konkurs rysunkowy którego tematem brzmiał: „Moje czarodziejskie wakacje”. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a różnorodność potraktowania tematu potwierdziła fakt, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic.

Wakacyjne Spotkania Artystyczne współfinansowane są ze środków Miasta Jasła w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

OPINIE
SŁOWA KLUCZOWE