Informacje

Policjanci z wizytą na półkolonii w Łężynach

Policjanci z jasielskiej komendy w miniony piątek, rozmawiali z dziećmi z półkolonii o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2017” oraz realizując założenia kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, mundurowi odwiedzili Zespół Szkół w Łężynach, gdzie trwa półkolonia dla dzieci.

Fot. © KPP w Jaśle

Wakacje w pełni. Jeszcze przez półtorej miesiąca dzieci będą mogły cieszyć się beztroskim wypoczynkiem, zanim wrócą do szkoły. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają jasielscy policjanci. Funkcjonariusze działając w oparciu o założenia akcji „Bezpieczne wakacje 2017” oraz realizując zadania ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą” zainaugurowanej przez Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, spotykają się z dziećmi by przestrzec je przed zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas wakacji.

W miniony piątek funkcjonariusze odwiedzili dzieci z półkolonii w Zespole Szkół w Łężynach. W trakcie spotkania policjanci omawiali przede wszystkim zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. St. sierż. Barbara Pawłowska i st. asp. Robert Zoła mówili dzieciom na temat bezpiecznych zachowań na drodze, w lesie, podczas kąpieli oraz wycieczek. Policjanci przypominali najmłodszym zasady postępowania w przypadku zgubienia się oraz przestrzegali przed zagrożeniami, na jakie można natknąć się w sieci internetowej.

Policjanci przygotowali także dla uczestników półkolonii kilka atrakcji. Po zakończonej prelekcji najmłodsi mogli zobaczyć wyposażenie policyjnego radiowozu oraz dowiedzieć się ciekawostek na temat służby policjanta. Dużą atrakcją i wyzwaniem była konkurencja polegająca na pokonaniu wyznaczonego toru w alcogoglach.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE