Na drogach

W Starym Żmigrodzie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku komunikacyjnego w miejscowości Stary Żmigród. Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 993 doszło do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym. Dwie osoby podróżujące jednośladem doznało obrażeń ciała. Poszkodowani zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż po godzinie dwunastej do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 993 w miejscowości Stary Żmigród (gmina Nowy Żmigród). Na miejsce zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z Nowego Żmigrodu oraz podstawowy z Jasła), trzy zastępy straży pożarnej (po jednym z JRG PSP Jasło, OSP KSRG Łysa Góra i OSP Stary Żmigród), a także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Jak podaje Policja, z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki MAN wraz z naczepą przewożącą drzewo jechał drogą wojewódzką od strony Dukli. W Starym Żmigrodzie, na wysokości skrzyżowania z lokalną drogą prowadzącą w kierunku centrum miejscowości, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo 59-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka motocyklowi.

Wskutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów jednoślad wraz z dwoma poruszającymi się nim osobami przewrócił się na jezdnię. Kierujący nim 33-latek oraz 28-letnia pasażerka doznali obrażeń ciała i musieli zostać przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Na czas prowadzonej akcji ratowniczej oraz czynności dochodzeniowo-śledczych wykonywanych przez stróżów prawa odcinek drogi wojewódzkiej nr 993 między Nowym Żmigrodem, a Łysą Górą był częściowo zablokowany.

Okoliczności wypadku komunikacyjnego będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Starym Żmigrodzie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem”