Na drogach

Czołowe zderzenie w Święcanach: trzy osoby trafiły do szpitali

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj w godzinach południowych w miejscowości Święcany (gmina Skołyszyn). W wyniku czołowego zderzenia samochodów osobowych ucierpiały trzy osoby. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Jaśle i Gorlicach.

Około godziny 12:30 służby ratownicze zostały skierowane do Święcan, gdzie na drodze powiatowej w pobliżu miejscowej szkoły podstawowej doszło do czołowego zderzenia między dwoma pojazdami: Citroenem Berlingo, a Seatem Leonem. Na skutek zdarzenia ucierpiały trzy osoby: jedną z nich przetransportowano do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dwie kolejne do Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Kierujący byli trzeźwi.

Pracujący na miejscu policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, sporządzili dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży w dalszym postępowaniu na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana. Jezdnię trzeba było uprzątnąć z rozlanych płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu.

W działania zaangażowane były: dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz podstawowy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie podstacja w Szerzynach), sekcja ratownictwa technicznego oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy z zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa zastępy z OSP KSRG w Święcanach. Na miejsce skierowano również patrol ruchu drogowego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE