Kultura | rozrywka | edukacja

Akademia Wyobraźni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Wyobraźnia przekracza czas i przestrzeń. Nie ma dla niej granic i może wszystko.

W nowym cyklu spotkań dla dzieci – Akademia Wyobraźni, rozpoczynającym się od 20 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, nauczymy się jak rozwijać i twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię. Spotkania z cyklu Akademia Wyobraźni będą trwać od września 2017 do czerwca 2018 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz filiach bibliotecznych przy ul. Szopena 22, Kopernika 8 i Sobniowskiej 34.

Cotygodniowe zajęcia to okazja do rozwinięcia skrzydeł wyobraźni, kreatywnej zabawy, poznania świata i nowych przyjaciół. W dotarciu do źródeł fantazji pomoże nam literatura dla dzieci: klasyczne baśnie i bajki, a także teksty współczesnych pisarzy. Dzięki inwencji twórczej polecimy do gwiazd we własnoręcznie wyczarowanej rakiecie, będziemy walczyć ze smokami i stworzymy fantastyczne krainy. Wymyślimy nowe określenia na znane nam przedmioty, poznamy zabawy słowami tworząc zwariowane skojarzenia, nadamy nowe życie bezużytecznym rzeczom. Dowiemy się, skąd się biorą uczucia i jak sobie z nimi radzić, nauczymy empatii i kreatywnego rozwiązywaniu problemów.

Jak zauważył Albert Einstein – „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Chcesz rozwijać umysł i wyobraźnię? Przyjdź do Akademii Wyobraźni!

Szczegółowych informacji udzielają placówki, w których odbywać się będą spotkania:

  • Oddział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Kołłątaja 1, 13 446 26 02 wew. 35, dzieci@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 1 (ul. Sobniowska 34, 13 445 58 57, filia1@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 2 (ul. Kopernika 8, 13 446 90 01, filia2@mbp.jaslo.pl)
  • Filia nr 3 (ul. Szopena 22, 13 446 52 25, filia3@mbp.jaslo.pl).

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Więcej szczegółów, Deklaracja uczestnictwa oraz Regulamin zajęć dostępny na stronie biblioteki w zakładce po prawej stronie. Rezerwacja miejsc kończy się 19 września 2017 r. (wtorek).

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE