Bezpieczeństwo i prawo

Trzy osoby ucierpiały po uderzeniu samochodu w betonowy słup

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Opaciu, gdzie samochód osobowy po wypadnięciu z jezdni uderzył w betonowy słup. Trzy osoby podróżujące pojazdem wymagały pomocy medycznej i po jej udzieleniu przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do jasielskiego szpitala. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

Do wypadku doszło tuż przed godziną piętnastą. Wstępnie wiadomo, że samochód osobowy marki Peugeot 307 poruszał się od strony Jareniówki. Na jednym z łuków drogi kierujący pojazdem dziewiętnastolatek z nieznanych na chwilę obecną przyczyn nagle utracił nad nim panowanie. Po tym jak auto zjechało z jezdni najpierw uderzyło w stojący znak informacyjny, stoczyło się z niewielkiego nasypu na pobliską łąkę, a następnie prawą stroną wbiło się w betonowy słup. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby: kierujący oraz dwoje pasażerów. Jedną z nich ratownicy musieli ewakuować z rozbitego auta za pomocą deski ortopedycznej. Jak nas poinformowano, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny oraz podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego wraz z samochodem rozpoznawczo-ratowniczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz radiowóz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Osoby pokrzywdzone, po udzieleniu im niezbędnej pomocy, decyzją lekarza kierującego akcją medyczną zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. Śledczy zabezpieczają ślady, wykonują oględziny, sporządzają odpowiednią dokumentację pisemną i fotograficzną, rozpytują też potencjalnych świadków.

Droga powiatowa nr 1829R Jareniówka – Jabłonica na czas prowadzonej akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana. Po jej zakończeniu i odjeździe karetek oraz wozów strażackich ruch odbywa się tymczasowo po jednym pasie jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Trzy osoby ucierpiały po uderzeniu samochodu w betonowy słup”

  1. Jak to bywa warunki drogowe nie dostosowały się do prędkości samochodu, czy może nie dogrzał opon na ostatnim okrążeniu ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.