Na drogach

W Chrząstówce dachował samochód osobowy. Kierowca z obrażeniami trafił do szpitala

Na lokalnej drodze w miejscowości Chrząstówka (gmina Jasło) doszło dzisiaj popołudniu do dachowania samochodu osobowego. Kierujący pojazdem doznał obrażeń ciała i został odwieziony do krośnieńskiego szpitala na szczegółowe badania. Na miejscu interweniowały służby ratownicze z dwóch powiatów.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie siedemnastej. Samochód osobowy marki Rover poruszał się drogą powiatową nr 1845R od strony Przybówki. W miejscowości Chrząstówka (gmina Jasło) – na jednym z łuków drogi – kierujący nim mężczyzna z nieznanych na chwilę obecną przyczyn utracił nagle panowanie nad pojazdem, a to z kolei przyczyniło się do jego wypadnięcia z jezdni wprost na przydrożne pola. Tam auto jeszcze „koziołkowało” i zatrzymało się dopiero w odległości kilku metrów od miejsca, w którym przebiega szlak komunikacyjny łączący powiaty jasielski z krośnieńskim.

W wyniku doznanych obrażeń ciała kierujący pojazdem został przetransportowany ambulansem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

Na miejscu zdarzenia interweniował podstawowy zespół ratownictwa medycznego z Jedlicza (SPPR w Krośnie), zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z grupą dochodzeniowo-śledczą, zabezpieczyli ślady, sporządzili dokumentację fotograficzną, wykonali oględziny miejsca oraz uszkodzonego pojazdu, rozmawiali z osobami postronnymi mogącymi mieć informacje co do przyczyn tego zdarzenia. Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Ruch między Chrząstówką, a Przybówką odbywał się bez większych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE