Na drogach

Blokada drogi krajowej nr 28 w Szebniach po kolizji trzech pojazdów

Niezachowanie należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu to prawdopodobna przyczyna wypadku, po którym całkowicie zablokowana została droga krajowa nr 28 w miejscowości Szebnie (gmina Jasło). W wyniku zdarzenia do jasielskiego szpitala przewieziono kierującą jednym z samochodów wraz z dwójką jej małoletnich dzieci. Okoliczności są szczegółowo wyjaśniane przez pracujących na miejscu policjantów.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny 14:30 na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Szebnie (na wysokości miejscowej biblioteki publicznej) doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W komunikacie prasowym jasielska Policja podaje, że kierujący jadącego od strony Krosna samochodu osobowego Volkswagen Bora – w wyniku niezachowania należytej ostrożności od poprzedzającego pojazdu – uderzył w lewy tył Fiata Seicento, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z poruszającym się prawidłowo osobowym Nissanem.

Wskutek zdarzenia poszkodowana została kierująca Nissanem oraz jej dwoje małoletnich dzieci. Cała trójka została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie po przeprowadzeniu badań diagnostycznych okazało się, że nic poważnego im się nie stało. Pozostali uczestnicy nie wymagali hospitalizacji. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 28 w miejscu kolizji została całkowicie zablokowana. Policjanci wprowadzili tymczasowe objazdy – dla jadących od strony Jasła w miejscowości Warzyce i dalej drogą wojewódzką nr 982 w kierunku Rzeszowa, zaś dla poruszających się od strony Krosna – drogą powiatową w kierunku Bierówki. Normalną przejezdność w obydwu kierunkach na trasie Jasło-Krosno przywrócono po godzinie siedemnastej.

Na miejscu pracowały dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (Dział Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego) i Jedlicza (podstacja Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie) oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Ponadto czynności wyjaśniające prowadzili funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego, grupy dochodzeniowo-śledczej oraz Posterunku Policji w Tarnowcu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE