Informacje

Jasielski policjant wśród najlepszych dzielnicowych w kraju

St. asp. Robert Zoła z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, zajął indywidualnie drugie miejsce w X Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017″. Naszym policjantom przypadło także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W dniach od 17 do 20 października 2017 r. na terenie Szkoły Policji w Katowicach odbywał się X Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Województwo podkarpackie w zawodach reprezentowali st. asp. Robert Zoła Starszy dzielnicowy Zespołu Prewencji w Krempnej Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz sierż. szt. Daniel Grzanka Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

W zawodach konkurowało 34 uczestników, którzy zmagali się w 5 konkurencjach:

  • symulacja – podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową
  • pierwsza pomoc przedmedyczna
  • symulacja – przyjęcie interesanta
  • strzelanie
  • test wiedzy

Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że policjanci reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie stanęli na podium, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Wśród najlepszych dzielnicowych w kraju znalazł się st. asp. Robert Zoła, funkcjonariusz zajął drugie miejsce. Na tym samy stopniu podium stanęła drużyna dzielnicowych z Podkarpacia w składzie st. asp. Robert Zoła i sierż. szt. Daniel Grzanka.

Najlepsi dzielnicowi otrzymali nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji, Wojewodę Śląskiego, samorządy śląskich miast i instytucje działające na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz współorganizatora Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W gali finałowej udział wziął Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk wraz z zastępcą – nadinsp. Janem Lachem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE