Na drogach

Uderzył w przepust

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wypadkiem komunikacyjnym na ulicy Krakowskiej w Jaśle. Po uderzeniu w przepust ranny został kierowca samochodu osobowego. Trafił do szpitala, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna.

Skutki wypadku na ulicy Krakowskiej w Jaśle.
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC

Do zdarzenia doszło około godziny 23:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Alfa Romeo poruszał się w kierunku Kołaczyc. Na ulicy Krakowskiej, na ostrym łuku drogi, kierujący pojazdem prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości utracił nad nim panowanie, w związku z czym zjechał z jezdni i z impetem uderzył w przepust. Samochód odbił się od niego i spowrotem zatrzymał się na drodze.

Po dojeździe na miejsce służb ratowniczych pokrzywdzony mężczyzna pozostawał przytomny w pojeździe, jednak do jego ewakuacji nie było konieczne użycie specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. 28-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn został odwieziony do szpitala. Tam przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne, które pokażą jakiego charakteru obrażeń doznał wskutek wypadku. Na chwilę obecną nie mamy potwierdzonych informacji co do stanu jego trzeźwości. Nikt inny z nim nie podróżował.

Do akcji ratowniczej zaangażowano Państwowe Ratownictwo Medyczne – zespół „S” oraz Państwową Straż Pożarną w sile dwóch zastępów.

Okoliczności wypadku wyjaśnia Policja.

Droga krajowa nr 73 relacji Jasło-Kołaczyce jest częściowo zablokowana.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE