Na drogach

Trzy samochody zderzyły się w Bieździadce

Do kolejnego w dniu dzisiejszym zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Bieździadka. Prawdopodobnie przez nieuwagę jednego z kierujących zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala.

W momencie, gdy służby ratownicze wciąż usuwały skutki groźnie wyglądającego wypadku komunikacyjnego w miejscowości Wolica (gmina Jasło), po godzinie ósmej wpłynęło do nich zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu – tym razem w miejscowości Bieździadka (gmina Kołaczyce), gdzie miało dojść do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych. Prawdopodobnie jego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego jednym z pojazdów, który wykonując manewr skrętu z drogi głównej zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka innym pojazdem. Jeden z odrzuconych pojazdów uderzył jeszcze w przód stojącego na poboczu trzeciego samochodu.

Na miejsce zostały skierowane jednostki ochrony przeciwpożarowej z Jasła i Kołaczyc, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz policyjny patrol ruchu drogowego. Sprawca kolizji został odwieziony do jasielskiego szpitala.

Jeden pas drogi powiatowej nr 1837R Kołaczyce – Sieklówka – Lubla został zablokowany. W miejscu zdarzenia obowiązywał ruch wahadłowy.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE