Na drogach

Wolica: niebezpieczny wypadek podczas wyprzedzania

Dzisiaj rano na drodze powiatowej w Wolicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Według wstępnych ustaleń, kierujący jednym z nich nie zachował należytej ostrożności przy wyprzedzaniu poprzedzającego go pojazdu, przez co doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka innym autem. Poszkodowani trafili do jasielskiego szpitala.

Dzisiaj około godziny 7:20 na drodze powiatowej nr 1850R Jasło – Łajsce – Zręcin w miejscowości Wolica (gmina Jasło) doszło do wypadku komunikacyjnego, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód osobowy marki Toyota Yaris poruszał się od strony Tarnowca. Kierujący pojazdem, prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowo podjętego manewru wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Chevrolet Captiva.

Wskutek zderzenia osoby podróżujące obydwoma pojazdami, w tym małoletnie dziecko, doznały obrażeń ciała i wymagały pomocy medycznej.

Na miejsce zostały skierowane dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny oraz podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz policyjny patrol ruchu drogowego. Dodatkowo do kierującego osobową Toyotą mężczyzny, z uwagi na brak wolnych karetek w rejonie jasielskim, został zadysponowany podstawowy zespół ratownictwa medycznego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie podstacja w Jedliczu.

Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzą kompleksową diagnostykę.

W związku ze zdarzeniem, droga powiatowa w miejscu zdarzenia, została częściowo zablokowana. Ruch do czasu zakończenia oględzin prowadzonych przez policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą oraz usunięcia uszkodzonych pojazdów z jezdni, odbywa się wahadłowo.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE