Informacje

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Jasielscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod koniec zeszłego tygodnia dopuścił się kradzieży rozbójniczej w sklepie na terenie Jasła. Sprawca usłyszał już zarzut i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

W czwartek dyżurny Komenda Powiatowa Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie, że w jednym z jasielskich sklepów doszło do kradzieży. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji wstępnie ustalili, że w godzinach porannych do sklepu wszedł mężczyzna, który po kradzieży alkoholu opuścić sklep nie uiszczając za niego zapłaty.

Następnie mężczyzna groził uderzeniem trzymaną w ręku butelką pracownikom ochrony, którzy usiłowali go zatrzymać i odzyskać skradziony towar. Mężczyzna opuścił sklep.

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy, którzy natychmiast wpadli na trop sprawcy i zatrzymali go po kilku minutach. Okazał sie nim 37-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu już zarzut kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Teraz 37-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE