Na drogach

Kierowca i pasażer motocykla ciężko ranni w wypadku

Dwie osoby zostały ciężko ranne w popołudniowym wypadku drogowym w Cieklinie (gmina Dębowiec). To kierowca i pasażer motocykla, który zderzył się czołowo z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej samochodem osobowym. Poszkodowani zostali przewiezieni karetkami Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala, w którym z uwagi na doznane obrażenia ciała pozostali na dalszym leczeniu. Okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez Policję.

Skutki wypadku drogowego w Cieklinie.
(FOT. © terazJaslo.pl / Marcin Pałac)

Informacja o wypadku na głównej drodze w okolicy kościoła parafialnego w miejscowości Cieklin (gmina Dębowiec) wpłynęła do lokalnych służb chwilę przed godziną osiemnastą. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udały się dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny oraz podstawowy z Jasła), dwa zastępy straży pożarnej (średni samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ratownictwa technicznego z JRG PSP w Jaśle oraz średni samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP KSRG w Dębowcu), a także policyjny patrol ruchu drogowego. W chwili ich przybycia oraz rozpoznaniu sytuacji przez ratowników stwierdzono, że doszło tu do czołowego zderzenia samochodu osobowego Seat Ibiza oraz motocykla marki Yamaha. Dwie osoby, tj. kierowca oraz pasażer (młodzi mężczyźni) jednośladu, doznały poważnych obrażeń ciała i wymagały udzielenia niezbędnej pomocy medycznej natomiast kierującej autem kobiecie nic się nie stało. Z uwagi na charakter urazów, obydwoje poszkodowani musieli zostać przetransportowani do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie pozostali na dalszym leczeniu.

Policjanci, którzy badali okoliczności tego wypadku, wstępnie ustalili, że kierująca samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą główną motocyklowi. W związku z tym doszło do czołowego zderzenia obydwu pojazdów. Szczegółowe przyczyny, w oparciu o zebrany przez nich materiał dowodowy, będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, to odcinek drogi powiatowej relacji Cielin – Wola Cieklińska. Przez ponad dwie godziny był on zamknięty dla uczestników ruchu drogowego z uwagi na prowadzoną akcję ratowniczą oraz czynności dochodzeniowe.

(MP)
m.palac@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kierowca i pasażer motocykla ciężko ranni w wypadku”

  1. Skoro poszkodowani to ” młodzi mężczyźni „, to nie ” obydwoje ” a obydwaj zostali zabrano do szpitala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.