Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs Wielkanocny w MRJ (zaproszenie)

Muzeum Regionalne w Jaśle ogłasza Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą palmę, pisankę oraz babę lub mazurka wielkanocnego, do którego zaprasza wszystkich mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Aby wziąć udział w Konkursie, należy dokonać zgłoszenia poprzez wypełnienie i dostarczenie do Muzeum Karty zgłoszeniowej. Dozwolone jest zgłoszenie się w kilku kategoriach jednocześnie, ale jedna osoba może zgłosić maksymalnie jeden produkt w każdej. Konkurs odbywa się w 3 kategoriach: Palma, Pisanka wielkanocna tradycyjna lub nowoczesna oraz Baba lub Mazurek wielkanocny.

Prace konkursowe należy składać w Muzeum Regionalnym w Jaśle, ul. Kadyiego 11, palmy i pisanki do 19 marca do godz. 15:00, a baby i mazurki 20 marca do 12:00. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w każdej kategorii odbędzie się 20 marca 2018 r. o godzinie 16:00 w Muzeum Regionalnym w Jaśle.

Atrakcją podczas ogłoszenia wyników będzie otwarta dla wszystkich degustacja przedstawionych w konkursie wypieków. Konkursowe palmy i pisanki będą zaś eksponowane do 30 kwietnia 2018 r. w Muzeum Regionalnym w Jaśle na wystawie czasowej.

Konkurs ma na celu zachowanie i promowanie tradycji wykonywania palm i pisanek wielkanocnych w regionie jasielskim, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki i tradycji związanych z obrzędami okresu Wielkiej Nocy oraz stworzenie okazji do indywidualnej działalności artystycznej. Muzeum ma nadzieję, że Konkurs spotka się z pozytywnym odbiorem wśród społeczeństwa regionu jasielskiego i będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Patronat nad Konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Jasła.

Szczegółowe informacje, regulamin Konkursu oraz Karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej muzeum.

(MRJ)

OPINIE
SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.