Na drogach

Opel najechał na tył Skody. Częściowa blokada DK 28 w Jaśle

Ze sporymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy chcący wyjechać z miasta w kierunku Gorlic. Przed kilkudziesięcioma minutami na ulicy 3-go Maja w pobliżu stacji paliw doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Uszkodzone pojazdy blokują jeden pas jezdni, a ruch odbywa się wahadłowo. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby. Zostały one odwiezione do szpitala, gdzie przechodzą kompleksowe badania diagnostyczne.

Kwadrans przed godziną siedemnastą na ulicy 3-go Maja w Jaśle (odcinek drogi krajowej nr 28 w kierunku Gorlic), w pobliżu stacji paliw, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Prawdopodobnie kierujący jednym z nich nie zachował szczególnej ostrożności od poprzedzającego go pojazdu i najechał na jego tył, wskutek czego cztery osoby dorosłe doznały obrażeń ciała – wszystkie w chwili dotarcia służb ratowniczych były przytomne. Poszkodowani trafili do szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Osoby, które prowadziły obydwa samochody, były trzeźwe, co potwierdziło wstępne badanie na policyjnym urządzeniu.

W akcji ratowniczej uczestniczyły dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny i podstawowy) oraz sekcja ratownictwa technicznego wraz z zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Na miejscu swoje czynności dochodzeniowe prowadzi „drogówka”. Występują tu spore utrudnienia – ruch prowadzony jest naprzemiennie i taki stan rzeczy będzie się utrzymywał do momentu zakończenia działań przez mundurowych oraz usunięcia uszkodzonych pojazdów, które blokują pas jezdni. Zarządca drogi przewiduje usunięcie skutków tego zdarzenia do godziny dziewiętnastej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE