Informacje

Pluton gaśniczy interweniował w jednym z bloków przy ulicy Ujejskiego

Dzisiaj w godzinach po południowych w jednym z mieszkań zlokalizowanych w budynku wielorodzinnym przy ulicy Ujejskiego w Jaśle doszło do niewielkiego pożaru oraz zadymienia pomieszczeń wskutek czego konieczna była interwencja straży pożarnej. Dwojgu lokatorom trzeba było również udzielić pomocy medycznej.

Po godzinie 12:30 do Powiatowego Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęła informacja o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań zlokalizowanych na górnej kondygnacji budynku wielorodzinnego przy ulicy Ujejskiego 30. Na miejsce zdarzenia wyjechał niezwłocznie pluton z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (dwa samochody ratowniczo-gaśnicze – średni i ciężki oraz specjalistyczny podnośnik hydrauliczny), o zaistaniałym fakcie powiadomiono również oficera dyżurnego Policji, który w rejon działań skierował alarmowo patrol interwencyjny.

W chwili wejścia strażaków do mieszkania i rozpoznaniu zaistniałej sytuacji okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do zwarcia w urządzeniu AGD podłączonym do sieci elektrycznej, a następnie jego niewielkiego pożaru, który wywołał zadymienie. Po zneutralizowaniu zagrożenia i szybkim opanowaniu sytuacji zarówno całe mieszkanie, jak i klatka schodowa w bloku zostały przewietrzone.

Z uwagi na złe samopoczucie dwójki lokatorów, kierujący działaniem ratowniczym zadecydował o zadysponowaniu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Przybyli na miejse ratownicy medyczni udzielili poszkodowanym niezbędnej pomocy.

Dzięki sprawnej akcji udało się uniknąć konieczności ewakuacji mieszkańców z sąsiadujących z zagrożonym pożarem mieszkań w budynku wielorodzinnym.

Ulica Ujejskiego na odcinku między ulicami Szopena, a Wincentego Pola – z uwagi na prowadzone działania ratowniczo-gaśnicze – przez kilkadziesiąt minut całkowicie nieprzejezdna.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE