Na drogach

Śmierć na drodze w Kołaczycach

Jedna osoba zginęła w porannym wypadku komunikacyjnym w miejscowości Kołaczyce. Ofiara to kierowca samochodu osobowego, który zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem siodłowym (cysterną). Droga krajowa nr 73 w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana, policjanci kierują użytkowników ruchu na alternatywne objazdy.

Do tragicznego w skutkach wypadku komunikacyjnego doszło dzisiaj przed godziną szóstą na ulicy Burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach. Z nieznanych na chwilę obecną przyczyn czołowo-bocznie zderzyły się tam: samochód osobowy marki Nissan oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą (cysterna). Kierujący mniejszym pojazdem doznał ciężkich obrażeń ciała i przez kilkadziesiąt minut był reanimowany przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Pomimo udzielonej pomocy zmarł na miejscu zdarzenia. Ofiara to 45-letni mieszkaniec gminy Brzostek. Mężczyźnie kierującemu „ciężarówką” nic się nie stało, był trzeźwy.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wraz z zastępcą dowódcy JRG oraz zastęp ratownictwa technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach. Swoje czynności służbowe wykonują również funkcjonariusze z policyjnego Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza.

Droga krajowa nr 73 jest całkowicie nieprzejezdna. Po obydwu stronach blokady policjanci kierują samochody osobowe na objazd lokalnym odcinkiem relacji Jasło-Brzyska, natomiast kierujący samochodami ciężarowymi muszą czekać w kilkukilometrowym korku na przywrócenie przejezdności szlaku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza przedmiotowym odcinkiem, przewiduje usunięcie skutków wypadku do godziny dziesiątej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Śmierć na drodze w Kołaczycach”

  1. Ile w tym miejscu osob jeszcze zginie?! Tak trudno wstawić tablice z czarnym punktem?! Az sie prosi!!!!😡😡😡😡