Na drogach

Wolica: dachowanie samochodu osobowego, poszkodowana kierująca

Przed południem w Wolicy (gmina Jasło) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Peugeot. W wyniku uderzenia pojazdu w betonowy mostek i dachowania ucierpiała kierująca nim kobieta. Z obrażeniami ciała została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili prawdopodobny przebieg tego zdarzenia. Z zebranych przez nich informacji wynika, iż samochód osobowy marki Peugeot poruszał się drogą powiatową relacji Jasło-Czeluśnica w kierunku miasta. Zjeżdżając ze wzniesienia kierująca pojazdem prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, w związku z czym utraciła panowanie nad kierownicą. Auto zjechało na prawą stronę, gdzie najpierw uderzyło w znak drogowy – tablicę informującą o nazwie miejscowości, potem w betonowy mostek prowadzący do prywatnej posesji, a następnie przewróciło się na dach.

Kobiecie udało się wydostać z rozbitego pojazdu zanim na miejsce dotarły służby ratownicze. Do tego momentu znalazła opiekę w pobliskim domu jednorodzinnym. Z uwagi na stan zdrowia i samopoczucia została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne. Wstępne wiadomości są takie, że nie doznała ona żadnych poważnych obrażeń zagrażających jej życiu i zdrowiu. Poszkodowana w tym zdarzeniu była trzeźwa.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez strażaków, którzy do Wolicy przybyli w sile sekcji ratownictwa technicznego.

Droga w tym miejscu jest częściowo zablokowana.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Policja.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wolica: dachowanie samochodu osobowego, poszkodowana kierująca”