Na drogach

Częściowa blokada miasta po zderzeniu aut na rondzie „Solidarności”

Dwa rozbite samochody, trzy podróżujące nimi osoby odwiezione do szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne oraz spore utrudnienia komunikacyjne w mieście – to bilans zdarzenia drogowego, które zaistniało kilka minut przed godziną czternastą na rondzie „Solidarności” w Jaśle. Na miejscu pracują policyjni specjaliści, którzy zbierają materiał dowodowy po to, by szczegółowo ustalić okoliczności nietypowego wypadku.

Policjanci, na podstawie zgromadzonych do tej pory informacji, wstępnie ustalili, że samochód osobowy Toyota Aygo poruszał się po rondzie „Solidarności” w stronę centrum miasta. Zbliżając się do wylotu skrzyżowania w stronę ulicy Kazimierza Wielkiego kierująca tym pojazdem, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, straciła nagle panowanie nad kierownicą po czym wjechała na wysepkę odgradzającą jezdnię. Auto następnie zjechało na przeciwny pas ruchu i uderzyło czołowo w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód osobowy Volkswagen Touran.

Na miejsce działań skierowano ratowników medycznych oraz strażaków.

Okazało się, że wskutek zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby: pasażerowie z Volkswagena (matka z nastoletnim dzieckiem) oraz kierująca Toyotą. Osoby te zostały przetransportowane karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć jasielskiego szpitala, gdzie obecnie przechodzą szczegółowe badania diagnostyczne. Wstępnie wiadomo, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe.

Droga została częściowo zablokowana. W związku z tym powstały spore utrudnienia w ruchu dla pojazdów poruszających się od strony centrum miasta. Do momentu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez policyjnych specjalistów oraz usunięcia uszkodzonych aut z jezdni ruch odbywa się tu wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE