Kultura | rozrywka | edukacja

Dawno, dawno temu …

Tak uczniowie klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Skołyszyn zaczynali opowiadanie polskich legend, podczas konkursu czytelniczego zorganizowanego 10 kwietnia 2018 roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

(FOT. © GOKiCz w Skołyszynie)

Tegoroczna edycja konkursu nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs miał na celu popularyzację polskich legend oraz kształtowanie umiejętności poprawnego i barwnego opowiadania. Do konkursu  zgłosiło się  34 uczniów.

Uczestnicy opowiadali między innymi o diablim kamieniu, smoku wawelskim, Bazyliszku, stopce królowej Jadwigi, Warsie i Sawie, toruńskich piernikach, stworzeniu Podhala, poznańskich koziołkach, żółtej ciżemce, Popielu, hejnale mariackim, grocie króla Łokietka, Morskim Oku, powstaniu Wisły, Piaście Kołodzieju oraz Lechu, Czechu i Rusie.

Komisja w składzie: Magdalena Chart –  bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Agnieszka Hajduk –  nauczycielka Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie, Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

I miejsce ex aequo:
Natalia Walewska – kl. III; SP w Święcanach; nauczyciel przygotowujący: Marta Pięta
Kamil Zięba – kl. III; SP w Przysiekach; nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus

II miejsce ex aequo:
Emilia Starzec – kl. II; SP w Skołyszynie; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz
Maja Zięba – kl. III ; SP w Przysiekach; nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus
Milena Maczuga – kl. II; SP w Harklowej; nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek
Martyna Bochnia – kl. I; SP w Kunowej; nauczyciel przygotowujący: Ewa Gubernat

III miejsce ex aequo:
Roksana Jagoda – kl. III; SP w Jabłonicy; nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś
Milena Szpak – kl. III; SP w Bączalu Dolnym; nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Grzywacz

Wyróżnienia:
Jakub Haluch – kl. II; SP w Skołyszynie; nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar
Maciej Gutkowski – kl. II; SP w Skołyszynie; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz
Julia Smaś – kl. II; SP w Skołyszynie; nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz
Antoni Pisarczyk – kl. I; SP w Przysiekach; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Leśniak
Kinga Kędzior – kl. III; SP w Przysiekach; nauczyciel przygotowujący: Bernadetta Filus
Zuzanna Rak – kl. II; SP w Przysiekach; nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka
Wiktor Ducal – kl. III; SP w Harklowej; nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Kozioł
Hubert Sowa – kl. III; SP w Jabłonicy; nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś 

Pamiątkowe dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczyli Jacek Kędzior (Skarbnik Gminy Skołyszyn) oraz członkinie Jury.

(GOKiCz w Skołyszynie)

OPINIE
SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.