Na drogach

Dębowiec: samochód osobowy zderzył się z przyczepką

Utrudnienia w ruchu w pobliżu stadionu sportowego w miejscowości Dębowiec po zderzeniu samochodu osobowego z przyczepką. Ranne zostały dwie osoby podróżujące pojazdem. Poszkodowani zostali odwiezieni do jasielskiego szpitala. Droga w kierunku Zarzecza została całkowicie zablokowana. Ruch zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych.

Około godziny 10:40 na drodze powiatowej relacji Dębowiec – Zarzecze, w pobliżu stadionu sportowego, doszło do wypadku komunikacyjnego, w związku z którym konieczna była interwencja służb ratowniczych. Jak wstępnie ustalono, ciągnięta przez samochód osobowy marki Nissan przyczepka odczepiła się nagle od pojazdu i uderzyła w lewy bok jadącego z naprzeciwka samochodu osobowego Opel Astra. W aucie uwięzione zostały dwie podróżujące nim osoby dorosłe. Zostały one ewakuowane na zewnątrz dopiero przez przybyłych ratowników medycznych oraz strażaków. Poszkodowani, po udzieleniu im niezbędnej pomocy bezpośrednio na miejscu zdarzenia, zostali przewiezieni karetkami do jasielskiego szpitala.

Uszkodzony pojazd oraz uszkodzone na skutek wypadku elementy karoserii blokują całą jezdnię. W okolicy, gdzie doszło do zdarzenia, nie ma możliwości wprowadzenia ruchu wahadłowego, stąd też na czas prowadzonych czynności wyjaśniających odcinek ten został całkowicie wyłączony z dla zmotoryzowanych użytkowników.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci ruchu drogowego. Zbierają oni niezbędne informacje, które mają szczegółowo wyjaśnić jego okoliczności. Wstępnie wiadomo, że kierowcy byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny oraz podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a także jeden zastęp z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE