Na drogach

Nastolatek poszkodowany w wypadku na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Czackiego

Na jednym ze skrzyżowań w centrum Jasła w poniedziałkowy wieczór doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ucierpiał 13-letni pasażer jednego z pojazdów. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała musiał zostać hospitalizowany.

W poniedziałek wielkanocny po godzinie dwudziestej na terenie miasta Jasła doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ucierpiał małoletni pasażer podróżujący jednym z pojazdów.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że samochód osobowy Volkswagen Polo poruszał się ulicą Czackiego w kierunku skrzyżowania z ulicą Kołłątaja. Podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej kierujący pojazdem przypuszczalnie nie zachował należytej ostrożności, co skutkowało nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu od strony centrum miasta samochodowi osobowemu marki Saab.

Po silnym uderzeniu w lewy bok Volkswagen obrócił się w przeciwnym kierunku jazdy natomiast Saab wjechał na pobliski chodnik. Uszkodzone auta częściowo zablokowały skrzyżowanie w pobliżu Parku Miejskiego.

W wypadku ucierpiał trzynastoletni pasażer Volkswagena. Przybyłe na miejsce służby ratownicze (strażacy oraz ratownicy medyczni) udzieliły mu niezbędnej pomocy. Pokrzywdzony został odwieziony do szpitala. Z uwagi na charakter doznanych obrażeń ciała został w nim zatrzymany na dalszą obserwację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Policjanci wspólnie z technikiem kryminalistycznym prowadzili czynności mające na celu zebranie niezbędnej dokumentacji powypadkowej. W tym czasie droga była częściowo zablokowana, a ruch prowadzony był wahadłowo.

W likwidacji skutków zdarzenia brała udział sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE