Na drogach

Dachowanie samochodu osobowego na krajowej „28” w Trzcinicy

Przed południem służby ratownicze zostały zadysponowane do Trzcinicy, gdzie na drodze krajowej nr 28 samochód osobowy zjechał z jezdni i dachował na przydrożnym polu. Poszkodowany w tym zdarzeniu kierowca pojazdu, który podróżował nim w pojedynkę, został przewieziony do jasielskiego szpitala na badania. W miejscu zdarzenia nie ma już żadnych utrudnień w ruchu.

Informacja o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Trzcinica (gmina Jasło) wpłynęła do służb ratowniczych od osoby postronnej około godziny 10:40. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy, którym podróżowała jedna osoba. Po zdarzeniu kierujący pojazdem wymagał pomocy medycznej i po jej udzieleniu został przetransportowany do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania. Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowy Mercedes poruszał się w kierunku Jasła. Na łuku drogi, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn, kierujący utracił panowanie nad pojazdem, przez co zjechał z jezdni. Auto miało dachować, a następnie zatrzymać się na przydrożnym polu.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaistniałym zdarzeniu, do Trzcinicy zadysponowano specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz patrol ruchu drogowego.

Po zabraniu poszkodowanego do szpitala odcinek drogi krajowej nr 28 relacji Jasło-Gorlice jest już całkowicie przejezdny, uszkodzony pojazd znajduje się całkowicie poza pasem ruchu, więc w tym miejscu nie ma żadnych utrudnień.

Policjanci prowadzą już szczegółowe czynności wyjaśniające w tej sprawie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE