Na drogach

Na krajowej „28” w Szebniach spaliła się „ciężarówka”

Na trasie Jasło-Krosno występują ogromne utrudnienia w ruchu po tym, jak samochód ciężarowy poruszający się tym odcinkiem drogi krajowej nr 28 stanął w płomieniach. Po ugaszeniu pojazdu przez strażaków okazało się, że całkowitemu spaleniu uległ ciągnik siodłowy oraz fragment naczepy. Zanim dojdzie do przywrócenia przejezdności w tym miejscu trzeba najpierw uprzątnąć jezdnię. Działania mogą potrwać jeszcze przez kilka godzin.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 13:40. Doszło do niego na odcinku drogi krajowej nr 28 pomiędzy miejscowościami Zimna Woda, a Szebnie w gminie Jasło. Na pasie jezdni w kierunku Krosna zapalił się ciągnik siodłowy wraz z naczepą, należące do zagranicznego przewoźnika. Na miejsce pożaru udali się zawodowi strażacy z Jasła, ponadto do pomocy zadysponowano okoliczne jednostki OSP z Szebni oraz Zimnej Wody. W rejon działań skierowano również policyjne patrole. Z uwagi na płomienie, które objęły przednią część pojazdu, w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla innych zmotoryzowanych koniecznym było zablokowanie „krajówki” w obydwu kierunkach ruchu. Całkowitemu spaleniu uległ ciągnik siodłowy oraz fragment naczepy. Strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu zagrożenia na pozostałą część zestawu. Kierującemu nim obcokrajowcowi (37-letniemu obywatelowi Turcji) nic się nie stało. W wyniku działania wysokiej temperatury zniszczeniu uległ również fragment infrastruktury drogowej.

Droga na tym odcinku jest przez cały czas zablokowana. Strażacy sprzątają jezdnię z pozostałości po pożarze. Samochody osobowe kierują się na objazdy lokalnymi drogami natomiast kierowcy samochodów ciężarowych muszą czekać w kolejce. Nie wiadomo, jak długo mogą jeszcze potrwać utrudnienia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE