Na drogach

Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu na DK 73 w Kołaczycach

Utrudnienia w ruchu na odcinku drogi krajowej pomiędzy Kołaczycami, a Bukową. Po tym jak samochód osobowy zjechał nagle z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu do jasielskiego szpitala trafiły trzy osoby podróżujące pojazdem. To jedna osoba dorosła, która nim kierowała i dwoje małoletnich dzieci. Na miejscu trwają czynności wyjaśniające przebieg zdarzenia.

Kilka minut po godzinie szesnastej do służb ratowniczych wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na ulicy Adama Mickiewicza w Kołaczycach (odcinek drogi krajowej nr 73). Na miejsce zdarzenia zostały niezwłocznie zadysponowane karetki Pogotowia Ratunkowego z Jasła, strażacy z Kołaczyc i Jasła oraz policyjne patrole. W momencie ich dojazdu oraz rozpoznaniu sytuacji okazało się, że jadący od strony Bukowej samochód osobowy marki Audi A2, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał gwałtownie na przeciwny pas ruchu. Auto, po zahaczeniu o grząskie pobocze, koziołkowało i zatrzymało się w poprzek rowu melioracyjnego (między barierami energochłonnymi oddzielającymi pas jezdni, a skarpą). Wraz z kierującym pojazdem podróżowało dwoje małoletnich dzieci. W chwili dotarcia służb ratowniczych cała trójka znajdowała się już na zewnątrz i wymagała interwencji medycznej. Poszkodowani zostali odwiezieni do jasielskiego szpitala w celu szczegółowej diagnostyki.

Droga krajowa nr 73 na odcinku między Kołaczycami (przysiółek „Kluczowa”), a Bukową w powiecie dębickim na czas działań ratowniczych była całkowicie zablokowana. Po ich zakończeniu pojazdy są puszczane naprzemiennie pasem ruchu w kierunku Jasła. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny dziewiętnastej. Na miejscu pracują policyjni specjaliści ruchu drogowego oraz technik kryminalistyczny, którzy zabezpieczają ślady, wykonują oględziny uszkodzonego pojazdu oraz gromadzą niezbędny materiał w celu odtworzenia dokładnych przyczyn, jak i okoliczności tego zdarzenia.

W działaniach ratunkowych bezpośrednio brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny oraz podstawowy), dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wraz z zastępcą dowódcy JRG mł. bryg. Piotrem Śmietaną.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu na DK 73 w Kołaczycach”