Kultura | rozrywka | edukacja

Będzie się działo!

Projekt GOKiCz w Skołyszynie doceniony przez MKiDN

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie „Tu, czy tam? Czytamy!” uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!

(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Celem zadania jest rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania kulturalne i edukacyjne oraz promocja w środowisku lokalnym idei głośnego czytania dzieciom. Dzięki udziałowi w licznych imprezach organizowanych w ramach projektu, dzieci i młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w bieżącym życiu kulturalnym oraz poznać współczesne dzieła literackie.

Cotygodniowe spotkania z dziećmi, których stałym elementem będzie głośne czytanie odbywać się będą w trzech filiach biblioteki. W ramach projektu zorganizowana zostanie m.in.: konferencja dla rodziców i bibliotekarzy, rodzinny konkurs plastyczny, spotkania dla najmłodszych (Mikołajki z Mikołajkiem, Tydzień Głośnego Czytania), wyjazd młodzieży na Targi Książki do Krakowa, spotkania z pisarzami i ilustratorem oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

O wszystkich działaniach w ramach projektu, informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na naszym fanpage na Facebooku.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE