Na drogach

Potrącenie rowerzysty na krajowej „73” w Krajowicach

  AKTUALIZACJA, godz. 15:57   
Przed południem w Krajowicach na krajowej „73” doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Droga relacji Jasło-Pilzno na czas prowadzonej akcji ratowniczej oraz czynności dochodzeniowo-śledczych była całkowicie nieprzejezdna dla pojazdów. W tej chwili ruch odbywa się płynnie w obydwu kierunkach.

Kilka minut przed godziną dwunastą służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na odcinku drogi krajowej nr 73 w miejscowości Krajowice. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Renault Scenic jadąc w kierunku Jasła, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn potrącił poruszającego się tym samym pasem ruchu rowerzystę. W wyniku zderzenia cyklista (64-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce) doznał poważnych obrażeń ciała. Po zaopatrzeniu przez załogę przybyłego na miejsce specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego został on przetransportowany w stanie nieprzytomnym do jasielskiego szpitala. Pomocy medycznej wymagał również kierowca auta (70-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce), dlatego też do mężczyzny została wezwana druga karetka. Nie wymagał on jednak hospitalizacji.

Od pokrzywdzonego pobrano krew do badań stanu trzeźwości natomiast drugi z uczestników był trzeźwy.

Szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Policjanci ustalili świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uszkodzonych pojazdów, zabezpieczyli niezbędne ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Krajowa „73” między Jasłem, a Kołaczycami na czas prowadzonej akcji ratowniczej oraz czynności dochodzeniowo-śledczych była całkowicie nieprzejezdna. Samochody ciężarowe musiały czekać na jej odblokowanie natomiast samochody osobowe zawracały i kierowały się na objazdy lokalnymi drogami. Na chwilę obecną pojazdy uczestniczące w wypadku zostały już usunięte z jezdni i ruch w obydwu kierunkach odbywa się płynnie.

W likwidacji skutków tego zdarzenia uczestniczyły dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, strażacy zawodowi z Jasła i ochotnicy z Kołaczyc oraz liczne policyjne patrole.

  AKTUALIZACJA, godz. 15:57   
Poszkodowany w wypadku rowerzysta został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do wyspecjalizowanej jednostki w Mielcu. Informację o tym otrzymaliśmy od Czytelnika Piotra, dziękujemy!

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE