Na drogach

Spadający konar drzewa ranił rowerzystkę

Na jadącą rowerem nastolatkę spadł konar. Dziewczyna doznała obrażeń ciała, wskutek których musiała zostać odwieziona do szpitala. Chwilę wcześniej w miejscu, przez które przejeżdżała, przechodziła intensywna nawałnica, która prawdopodobnie naruszyła strukturę potężnego drzewa.

Do tego nietypowego wypadku doszło dzisiaj popołudniu, po godzinie czternastej, w Tarnowcu. Dokładnie w pobliżu skrzyżowania przy tamtejszej szkole podstawowej w kierunku przejazdu kolejowego. Przez obszar ten przechodziła właśnie gwałtowna burza, której towarzyszyły intensywne opady deszczu, silne wyładowania atmosferyczne oraz porywisty wiatr. Prawdopodobnie to właśnie niesprzyjająca aura pogodowa mogła przyczynić się do naruszenia struktury jednego z drzew rosnących przy nazywanej przez mieszkańców tej miejscowości „alei lipowej”. Uszkodzony potężny konar upadł fatalnie na przejeżdżającą w tym miejscu rowerzystkę raniąc ją.

Szesnastoletnia cyklistka doznała obrażeń ciała. Kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego z Jasła udzielali jej druhowie z miejscowej jednostki ochotniczej straży pożarnej. Pokrzywdzona została odwieziona do szpitala na szczegółowe badania.

Strażacy zajęli się również usunięciem tarasującego całą jezdnię powalonego konaru. Przez blisko pół godziny droga powiatowa relacji Tarnowiec-Dobrucowa była w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Sprawę wyjaśniają szczegółowo funkcjonariusze z lokalnego Posterunku Policji.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE