Na drogach

Wypadek z udziałem autobusu przewożącego młodzież szkolną

Popołudniu na trasie relacji Dobrucowa – Sądkowa doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu szkolnego. Na miejscu pracowały służby ratownicze, dwoje dzieci trafiło do jasielskiego szpitala. Na chwilę obecną droga jest całkowicie zablokowana.

W Dobrucowej, na łuku drogi prowadzącej w kierunku Sądkowej, po godzinie czternastej doszło do czołowo-bocznego zderzenia pomiędzy samochodem osobowym marki Subaru Justy, a gminnym autobusem szkolnym, rozwożący młodzież po okolicznych miejscowościach gminy Tarnowiec do miejsca zamieszkania. Po wypadku pomarańczowy Autosan zjechał z jezdni na przydrożne pole. Według wstępnych informacji, w tym pojeździe razem z kierowcą oraz opiekunką miało podróżować piętnaścioro dzieci. Dwoje z nich (chłopiec i dziewczynka) z niegroźnymi dla życia obrażeniami ciała zostało przewiezione do jasielskiego szpitala na obserwację.

Na miejscu wypadku pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a także policyjny patrol ruchu drogowego.

Droga relacji Dobrucowa-Sądkowa jest całkowicie wyłączona z ruchu. Mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny siedemnastej.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE