Informacje

Antoni Pikul odchodzi z jasielskiego magistratu

Antoni Pikul odchodzi ze stanowiska burmistrza miasta Jasła. Choć formalnie pożegna się ze swoją funkcją dopiero od października to do tego czasu będzie korzystał z przysługującego mu urlopu. Jego rezygnacja jest związana z zamiarem przejścia na emeryturę. W jesiennych wyborach samorządowych zamierza ubiegać się o mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Po godzinie piętnastej w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Jaśle ukazało się zarządzenie sygnowane przez burmistrza Ryszarda Pabiana w sprawie odwołania Antoniego Pikula ze stanowiska pierwszego zastępcy burmistrza miasta Jasła. Z lakonicznej informacji można dowiedzieć się, że odejście z zajmowanego w miejscowym ratuszu kierowniczego stanowiska następuje na wniosek samego zainteresowanego, który zamierza przejść na emeryturę.

Choć przestanie on oficjalnie piastować swój urząd z dniem 1 października to dzisiaj pojawił się w swoim gabinecie po raz ostatni. Od jutra do 22 sierpnia będzie przebywał na przysługującym mu urlopie wypoczynkowym, a później do dnia 30 września burmistrz udzielił mu urlopu bezpłatnego z przyczyn osobistych.

Antoni Pikul pełnił funkcję pierwszego zastępcy burmistrza miasta Jasła przez dwie kadencje (burmistrza Andrzeja Czerneckiego i burmistrza Ryszarda Pabiana) nieprzerwanie od dnia 1 lutego 2012 roku. W tutejszym magistracie odpowiadał za pracę wydziałów: Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, Architektury, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

W miniony poniedziałek zapowiedział oficjalnie swój udział w jesiennych wyborach samorządowych. Ma otwierać listę do Sejmiku Województwa Podkarpackiego utworzonej na Podkarpaciu koalicji obywatelskiej tworzonej przez Platformę Obywatelską Rzeczypospolitej Polskiej, .Nowoczesną oraz Krajową Partię Emerytów i Rencistów.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE