Kultura | rozrywka | edukacja

Historia dla małych i dużych (zapowiedź)

Spotkanie autorskie w MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza: dzieci, rodziców oraz dziadków na familijne spotkanie autorskie „Historia sięgająca początków polskiej państwowości okiem ojca i syna” w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość!” Spotkanie poprowadzą autorzy książki „Średniowieczne korzenie Polski” – Tomasz Graff (dr nauk humanistycznych w zakresie historii) oraz Karol Graff (uczeń szkoły podstawowej, pasjonat historii i laureat licznych konkursów historycznych).

„Książka ta powstała ze specyficznego tworzywa – miłości do historii i Ojczyzny. Jej nić przewodnia została utkana z długich rozmów o polskich dziejach i wspólnych wędrówek po Krakowie i Polsce zawodowego historyka z niespełna dziesięcioletnim synem” – czytamy we „Wstępie” do „Średniowiecznych korzeni Polski”.

Spotkanie będzie okazją do tego, aby wspólnie z autorami powędrować po średniowiecznych szlakach, jakim koloryt nadała niewątpliwie bogata historia tamtej epoki.

Spotkanie odbędzie się 9 lipca br. o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle (ul. Kołłątaja 1, I piętro).

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.