Kultura | rozrywka | edukacja

Na ścieżkach „Małego Księcia” (zapowiedź)

Warsztaty dla seniorów w MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów do udziału w letnich warsztatach literacko-fotograficznych „Tropem Małego Księcia” – prowadzonych przez Pawła Kulę, animatora kultury oraz artedukatora.

Podczas 3-dniowych warsztatów seniorzy spojrzą na najbliższą okolicę przez pryzmat literatury A. de Saint-Exupéry’ego. Będą szukać literackich odniesień do „Małego Księcia” pośród przestrzeni miejskiej i tworzyć artystyczne fotografie, które uzupełnione tekstem stanowić będą multimedialny przewodnik po najbliższej okolicy inspirowany tropami literackimi. Powstanie także wystawa dokumentująca etapy pracy nad przewodnikiem.

Warsztaty odbędą się 17-19 lipca w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w godz. 9.30-13.30.

Chętnych prosimy o zgłoszenia udziału w siedzibie Biblioteki do Anny Filip lub telefonicznie: 13 446 26 02 (wew. 37) bądź mailowo na adres: nowemedia@mbp.jaslo.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 lipca br. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Biblio-aktywni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE