Informacje

Lekarz patronem kolejnej ulicy na Ulaszowicach

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę w sprawie nazwania ulicy na osiedlu Ulaszowice z uwagi na powstające w jej bezpośrednim sąsiedztwie nowe budynki jednorodzinne i konieczność uporządkowania ich numeracji. Radni zdecydowali, że patronował jej będzie śp. Adam Kucharzyk, zasłużony dla lokalnej społeczności lekarz i samorządowiec, który zmarł na początku 2015 roku.

Radni miejscy podjęli dzisiaj uchwałę o nazwaniu położonej na osiedlu Ulaszowice drogi bocznej biegnącej od ulicy Albina Pietrusa. Wiąże się to z koniecznością uporządkowania numeracji położonych w jej bezpośrednim sąsiedztwie posesji. Wzdłuż jej przebiegu znajdują się działki budowlane, na którym powstał budynek jednorodzinny gotowy do zamieszkania, a kolejne są w trakcie realizacji.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do miejscowego magistratu od zainteresowanych mieszkańców, którzy mają w tym rejonie swoje działki, jeszcze w marcu br. Wśród pomysłów jakie były brane pod uwagę przy ustalaniu nazewnictwa drogi padły propozycje „Radosna” albo imienia śp. Adama Nowaka (zmarłego 2 sierpnia 2017 roku szanowanego działacza i propagatora dziejów jasielskiego przemysłu naftowego i gazowniczego).

 Samorząd, po konsultacji ze swoją jednostką pomocniczą jaką jest Zarząd Osiedla, podjął decyzję, aby uhonorować w ten sposób osobę śp. Adama Kucharzyka.  To zasłużony dla lokalnej społeczności dermatolog, a także wieloletni samorządowiec. Przez całe swoje życie zawodowe dał się poznać jako wzór lekarza z powołania, cały sercem oddany dla swoich pacjentów, przez co cieszył się wśród nich wielkim uznaniem i szacunkiem. Dwukrotnie wypełniał mandat radnego Rady Miejskiej Jasła (w latach 1990-1994 oraz 2002-2006). Zmarł trzy lata temu – 23 stycznia 2015 roku. Jest pochowany na cmentarzu komunalnym przy ulicy Zielonej.

Zgodę, by został patronem kolejnej ulicy w naszym mieście, wyraziła jego córka oraz najbliższa rodzina.

Nazewnictwo zacznie obowiązywać po upływie czternastu dni od momentu opublikowania uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Aktualnie to 191 punkt adresowy na terenie Jasła.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE