Na drogach

Na łuku drogi uderzyła w drzewo

Trzy osoby trafiły do jasielskiego szpitala po wypadku na krajowej „73” w Kołaczycach. Na ulicy burmistrza Wiejowskiego w tej miejscowości samochód osobowy zjechał nagle z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Droga w miejscu zdarzenia została przez to całkowicie zablokowana. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Chwilę przed godziną ósmą służby ratownicze zostały zaalarmowane o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego, który uderzył w przydrożne drzewo na ulicy burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach, wskutek czego podróżujące pojazdem osoby zostały poszkodowane i wymagały pomocy medycznej. Do akcji udały się trzy zespoły ratownictwa medycznego z Jasła oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, w rejon wypadku skierowano również policyjny patrol ruchu drogowego.

Pierwsze ustalenia poczynione bezpośrednio na miejscu zdarzenia są takie, że samochód osobowy Ford Focus miał poruszać się krajową „73” w kierunku Jasła. Na jednym z ostrych zakrętów drogi (w rejonie fotoradaru) kierująca nim kobieta, z niewiadomych na chwilę obecną przyczyn, miała utracić panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał on z jezdni i uderzył lewą stroną w przydrożne drzewo. Szczegółowe przyczyny i okoliczności będą dopiero wyjaśniane w toku dalszego postępowania. Mundurowi potwierdzili, że osoba, która prowadziła pojazd, była trzeźwa.

Samochodem, oprócz kierującej, poruszały się dwie pasażerki. Poszkodowane zostały przewiezione do jasielskiego szpitala, gdzie aktualnie przechodzą badania diagnostyczne. Według wstępnych zapewnień służb, stanowi ich zdrowia nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W związku z prowadzonymi przez policjantów czynnościami dochodzeniowymi, krajowa „73” relacji Pilzno-Jasło jest tutaj całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Kierujący samochodami ciężarowymi utknęli w zatorze drogowym i muszą czekać na przywrócenie przejezdności natomiast samochody osobowe udają się na objazdy lokalnymi drogami.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE