Na drogach

Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego i auta w Czeluśnicy

Groźny wypadek komunikacyjny w Czeluśnicy. Na wysokości miejscowego stadionu sportowego doszło do zderzenia ciągnika rolniczego wraz z przyczepą oraz samochodu osobowego, po czym dachował on w przydrożnym rowie. Jedna osoba odniosła obrażenia ciała, wskutek których została przewieziona karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Trwa szczegółowe wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia.

Z zebranych wstępnie informacji wynika, że obydwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu poruszały się drogą powiatową od strony Umieszcza. Według relacji świadków, kierujący ciągnikiem rolniczym marki Zetor wraz z przyczepą podjął się manewru skrętu z lewo, na przydrożną działkę. Prawdopodobnie w tym samym czasie był wyprzedzany przez samochód marki Honda. Doszło między nimi do czołowo-bocznego kontaktu, wskutek którego pojazdy znalazły się poza pasem jezdni. Siła uderzenia była na tyle duża, że osobowe auto przewróciło się na dach.

Pokrzywdzony w tym zdarzeniu został kierujący „osobówką” 21-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, po czym przetransportowano go do jasielskiego szpitala. Jego stan zdrowia jest aktualnie diagnozowany.

Do działań ratowniczych na drodze powiatowej relacji Czeluśnica-Umieszcz zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej (z JRG PSP w Jaśle, OSP KSRG w Tarnowcu i OSP w Czeluśnicy), specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła oraz policyjne patrole.

Odcinek ten jest aktualnie całkowicie zablokowany, trwają czynności wyjaśniające. Zalecany jest objazd przez Gąsówkę.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE