Na drogach

Zderzenie samochodu osobowego z motorowerem w pobliżu Poczty

Na skrzyżowaniu ulic Tadeusza Czackiego i 3-go Maja w Jaśle doszło do zderzenia samochodu osobowego z motorowerem, wskutek czego kierujący jednośladem doznał obrażeń ciała. Na miejscu interweniowały służby ratownicze, które udzieliły rannemu mężczyźnie pomocy. Pokrzywdzony trafił do miejscowego szpitala, tam przechodzi obecnie szczegółową diagnostykę stanu zdrowia.

Po godzinie dziewiątej służby ratownicze zostały wezwane na miejsce wypadku komunikacyjnego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy: samochód osobowy oraz motorower, którymi poruszali się jedynie kierujący. Do akcji skierowano strażaków w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Swoje czynności służbowe wykonywali również policjanci i strażnicy miejscy, którzy w związku z częściową blokadą drogi zostali zaangażowani do kierowania ruchem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A3 poruszał się ulicą Tadeusza Czackiego i na skrzyżowaniu z ulicą 3-go Maja prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w kierunku centrum miasta motorowerowi marki Simson, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierowca jednośladu, w wyniku upadku na jezdnię, doznał ogólnych potłuczeń ciała, w związku z czym po udzieleniu mu niezbędnej pomocy został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Strażacy zneutralizowali rozlane na jezdnię płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu oraz uprzątnęli pozostałości po rozbitych elementach karoserii.

Policjanci w toku prowadzonych czynności potwierdzili trzeźwość obydwu uczestników zdarzenia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE