Na drogach

DK 73 w Kołaczycach: blokada drogi po zderzeniu trzech pojazdów

Dwa samochody dostawcze i jeden osobowy uległy wypadkowi w Kołaczycach. Dwie osoby z rozbitych pojazdów zostały poszkodowane i odwieziono je karetkami do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia jest całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach. Jest to droga krajowa nr 73 biegnąca przez tę miejscowość w kierunku Pilzna. Utrudnienia mogą występować co najmniej kilka godzin.

W wypadku, do którego doszło po godzinie czternastej na ulicy burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Marii Konopnickiej, biorą udział trzy pojazdy: osobowy Volkswagen oraz dwa dostawcze – Iveco i Mercedes. Wskutek zderzenia, do którego doszło najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności przez kierującego ostatnim z nich, ucierpiały w sumie dwie osoby. Po udzieleniu im niezbędnej pomocy medycznej zostały one przewiezione do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne.

W rejonie zdarzenia, przez który przebiega droga krajowa nr 73 w kierunku Pilzna, występują spore utrudnienia komunikacyjne. Obydwa pasy jezdni zostały wyłączone z ruchu. Kierowcy samochodów ciężarowych utknęli w gigantycznych korkach (od strony Jasła sięgających aż do Krajowic) natomiast samochody osobowe objeżdżają to miejsce lokalnymi szlakami.

Do udziału w akcji ratowniczej zaangażowano łącznie dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy wraz ze specjalistyczną przyczepką do zabezpieczenia miejsca wypadku oraz Policję.

Według zarządcy drogi, utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny osiemnastej. Mundurowi przez cały czas prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Po ich zakończeniu służby przystąpią do usunięcia uszkodzonych pojazdów i oczyszczenia jezdni z pozostałości powypadkowych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE