Kultura | rozrywka | edukacja

Projekty: Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie w konkursie grantowym w Programie mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali nasz projekt spośród 598 zgłoszeń!

Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew to projekt skierowany do uczniów kl. 4-6 szkół podstawowych. Celem projektu jest pokazanie dzieciom i rodzicom zależności oraz roli jaką odgrywa matematyka w przyrodzie, a przyroda w naszym życiu. Uświadomienie jak istotne jest poświecenie sobie wspólnego czasu przez członków rodziny oraz że matematyka może łączyć pokolenia.

Uczestnicy projektu wezmą udział m. in. w warsztatach, na których wykonają drzewo genealogiczne, w spotkaniu autorskim z Edwardem Marszałkiem – rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów państwowych w Krośnie, który udowodni jak ważna jest matematyka w przyrodzie oraz w spotkaniu podsumowującym projekt Licz-by to My.

Czas trwania projektu: wrzesień – grudzień 2018 r.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”
mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma na celu zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu oraz pokazaniu matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, aby stała się impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE