Kultura | rozrywka | edukacja

Przez dziurkę od klucza… (zapowiedź)

10 września br. w ramach projektu „Rośniemy w Niepodległość!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty, historyczno-etnograficzne, prowadzone przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.

W czasie warsztatów młodzież pracując na bazie informacji historycznych i etnograficznych oraz rycin, obrazów i fotografii z regionu stworzy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Młodzi mieszkańcy przyjrzą się miastu. Odwiedzą wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice oraz wielokulturowe podwórka. Efektem pracy warsztatowej z wykorzystaniem pamiątek kultury będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową „dziurkę od klucza”.

 Warsztaty odbędą się 10 września w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) o godz. 9.00. 

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE