Kultura | rozrywka | edukacja

Sentymentalna wędrówka z kulturą i tradycją (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów do udziału w warsztatach poznawania przeszłości, polskiej kultury i tradycji, prowadzonych przez Annę Woźniak – edukatorkę historyczną, animatorkę kultury, opowiadaczkę i archeolożkę.

W czasie warsztatów uczestnicy pracując na bazie informacji historycznych i etnograficznych oraz rycin, obrazów i fotografii z regionu stworzą opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Przyjrzą się miastu. Odwiedzą wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice oraz wielokulturowe podwórka. Efektem pracy warsztatowej z wykorzystaniem pamiątek kultury będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez „dziurkę od klucza”.

Warsztaty odbędą się  10 września w MBP w Jaśle (ul. Kołłątaja 1) w godz. 14.00-16.00  w ramach projektu „Biblio-aktywni!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Chętnych prosimy o zgłoszenie udziału w siedzibie Biblioteki do koordynatora projektu Katarzyny Koczwary (pok. 123) lub telefonicznie: 13 446 26 02 (wew. 41) bądź mailowo na adres: informacyjny@mbp.jaslo.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 września br. Ilość miejsc ograniczona.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej “Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE